به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از واحد مرکزی خبر، مدیرعامل شرکت دارویی البرز از سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری بنیاد برکت در تولید داروهای گیاهی خبر داد.

آقای محمدی در نشست فرصت های سرمایه گذاری گیاهان دارویی خراسان جنوبی در بیرجند گفت: این بنیاد با توجه به تحولات صنعت دارو، سرمایه گذاری بزرگی را در حوزه فناوری دارو آغاز کرده که در این زمینه منطقه تخصصی دارو و فناوری های سلامت، در شهرک صنعتی دارویی برکت در حال راه اندازی است.

وی افزود: تولید فرآورده های طبیعی سلامت از مأموریتهای جدید بنیاد برکت است که با راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری، به دنبال تولید داروهای گیاهی هستیم تا جلوی خام فروشی این محصولات را به خارج از کشور بگیریم.

مدیرعامل شرکت دارویی البرز وابسته به بنیاد برکت ، سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی در زمینه بزرگترین برند زعفران ضد سرطان منطقه را از مهمترین طرحهای در حال اجرای این بنیاد اعلام کرد و افزود: بنیاد برکت در سه سال گذشته همچنین هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در تولید دارو سرمایه گذاری کرده است.

آقای محمدی همچنین در این نشست خراسان جنوبی را دارای ظرفیتهای بالا در حوزه گیاهان دارویی ازجمله زرشک، زعفران و عناب دانست و حمایت بنیاد برکت را از شرکتهای دانش بنیان در زمینه تولید داروهای گیاهی اعلام کرد.

آقای دوستی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نیز با اشاره به فعالیت شرکتهای دانش بنیان این استان در حوزه فرآوری گیاهان دارویی گفت: از ۸۰۰ گیاه دارویی موجود در خراسان جنوبی، ۱۰۰ گیاه منحصر به این استان است که تاکنون در زمینه فرآوری و تبدیل آنها به داروهای گیاهی اقدامی صورت نگرفته است.