برای خواندن مطلب کاملتری در معرفی رشته “تولید و فرآوری گیاهان دارویی” اینجا کلیک کنید

 

 

به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی و ترکیبات طبیعی، با اعلام اولویتهای مهم دانشگاهی، رشته گیاهان دارویی در سطح اولویت “الف” قرار گرفت. 

دکتر ابوالفضل حسنی در گفت‌و‌گو با  ایسنا گفت: اولویت‌های تعیین شده به ترتیب در سه سطح الف، ب و ج تبیین شده‌اند.

وی افزود:‌منظور از این نوع دسته‌بندی، تفاوت شکل و میزان تخصیص منابع اعم از مالی و انسانی و توجه ویژه مدیران و مسوولان است، به این معنا که حصول اطمینان از رشد و شکوفایی در برخی از اولویت‌ها نیازمند توجه، هدایت و پشتیبانی در سطوح کلان مدیریتی کشور است و در برخی دیگر رشد و توسعه با پشتیبانی مدیرت‌های میانی و تخصیص غیرمتمرکز منابع حاصل خواهد شد.

بر اساس این گزارش، رشته “گیاهان دارویی” در گروه علوم پایه و کاربردی، جزو اولویت الف طبقه بندی شده است.

همچنین رشته طب سنتی نیز در گروه سلامت، در اولویت ب طبقه بندی شده است.

لازم به ذکر است که در حال حاضر رشته تخصصی تولید و فرآوری گیاهان دارویی در ایران فقط تا مقطع کارشناسی دایر بوده و سایر تحقیقات گیاهان دارویی در مقاطع بالاتر، در رشته مهندسی علوم باغبانی گرایش گیاهان دارویی انجام می پذیرد.

همچنین پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی دانشگاه شهید بهشتی تهران، اقدام به تهیه سرفصلهای دوره کارشناسی ارشد رشته “تولید و فرآوری گیاهان دارویی” نموده است که انتظار می رود طی سالهای آینده با طی روند اخذ مجوز پذیرش دانشجو، رشته تخصصی تولید و فرآوری گیاهان دارویی در مقطع کارشناسی ارشد در این پژوهشکده و سایر دانشگاههای کشور دایر گردد.

Please follow and like us:
Pin Share