به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، مژده معتمدی از محققان مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی دانشگاه آزاد واحد اصفهان (خوراسگان) در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در تحقیقاتمان توانستیم پماد گیاهی سینکامین را بسازیم که مشکلات مفصلی که قابل درمان نیستند را برای همیشه درمان کنیم.

وی با بیان اینکه سینکامین می تواند با کنترل کامل درد، سایر علائم آرتریت نظیر التهاب مزمن مفاصل، تورم و سفتی صبحگاهی را کاهش دهد، اظهار داشت: سینکامین می تواند ضداسپاسم، ضدالتهاب، آنتی باکتریال، ضد زخم های رایج پوستی، درمان رماتیسم، ترمیم بافت همبند و افزایش خون رسانی به بدن باشد.

معتمدی با اشاره به اینکه آرتروز شایعترین بیماری مفصلی است که میزان ابتلا آن در خانم ها نسبت به آقایان بیشتر است، خاطر نشان کرد: سینکامین متشکل از ۱۴ نوع از ترکیبات گیاهی است که یکی از این ترکیبات کافور است.

وی در این خصوص توضیح داد: وجود کافور در سینکامین می تواند گردش خون را در بدن بیشتر کند که در کاهش درد مفصل نیز موثر است.

معتمدی از دیگر فواید سینکامین توضیح داد: این پماد از ساییدگی زانو و بلورهای نمکی که در زانو ایجاد می شود، جلوگیری می کند.

وی با توضیح اینکه  سینکامین خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد گفت: به دلیل اینکه این پماد منشا گیاهی دارد هیچگونه اثر جانبی ندارد و کمتر از مواد شیمیایی سبب آسیب های بافتی می شود.

معتمدی افزود: سینکامین را می توان به عنوان یک داروی کامل تسکین دهنده و درمان کننده دانست و می تواند جایگزین مناسبی برای درمان و تسکین درد بیماران مبتلا به استئوآرتریت باشد.