به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از فارس، سیدمحمد وحدت صبح امروز در سومین همایش ملی گیاهان دارویی ایران به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی، افزود: هزار و ۹۰۳ مقاله برای این همایش پذیرفته شده است که ۶۰ مقاله به صورت سخنرانی ارائه و مابقی به صورت پوستر در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.

وحدت با اشاره به اینکه فعالیت‌هایی درباره همایش گیاهان دارویی در این دانشگاه صورت گرفته است، افزود: از زمان اخذ مجوز برگزاری این همایش که از معاونت پژوهشی سازمان برای برگزاری آن درخواست شد و پس از آن جلسات متعددی با کمیته‌های مختلف برای این همایش آغاز به‌کار کرد.

وی تصریح کرد: از اقدامات اولیه برای برگزاری این همایش تهیه وب سایت، پوستر و پرتال همایش بود و بخش الکترونیک همایش پوسترها و فراخوان مقاله‌ها را به تقریبا اکثر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور ارسال کرد.

وی با بیان اینکه این دانشگاه به‌دنبال برگزاری دوره‌های بازآموزی پزشکان بوده است، تصریح کرد: مایه خرسندی بود که با وجود عدم راه‌اندازی واحد پزشکی این دانشگاه مجوز دوره بازآموزی این رشته به واحد آیت‌الله آملی ارائه شد.

وحدت یادآور شد: ۱۲ امتیاز در سه روز به پزشکانی که در این دوره شرکت کنند تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه این واحد دانشگاهی به‌دنبال تاسیس دانشکده داروسازی است، بیان داشت: این امر در زمینه توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی در منطقه موثر است.