به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی تاپ سانته فرانسه، افرادی که از سوزش، بی حسی و درد پخش شده در مچ دست خود ناشی از سندرم تونل کارپال رنج می برند، می توانند با روی آوردن به روش درمانی فیتوتراپی به تسکین علایم این بیماری کمک کنند.

فیتوتراپی به طور عمده به عنوان مکمل درمانی در کنار مصرف داروها و روش های درمانی متداول در مقابله با سندرم تونل کارپال به کار برده می شود.

در روش گیاه درمانی به منظور کاهش آرام و طبیعی علایم این بیماری استفاده از برخی گیاهان تسکین دهنده توصیه شده است.

گیاه آفریقایی ˈپنجه شیطان ˈ و ریشه آن ، یکی از گیاهان توصیه شده در روش فیتوتراپی است که خواص آن برای تسکین درد مفاصل و عضلات شناخته شده است.

آزمایش های بالینی در مورد این گیاه نشان داده است که ریشه آن اثرات قابل توجه ضدالتهابی دارد.

دوز یا مقدار تعیین شده برای مصرف این گیاه حداکثر یک یا دوقرص ۲۵۰ میلی گرمی به مدت سه بار در روز یا یک و نیم گرم در هر روز است.

دوزهای تعیین شده ممکن است بسته به نوع عصاره این گیاه متفاوت باشد. توصیه می شود این درمان به مدت حداقل دو یا سه ماه به منظور بهره بردن کامل از اثرات این گیاه ادامه یابد.

البته افراد مبتلا به زخم معده یا زخم اثنی عشر نمی توانند از این گیاه برای درمان سندرم مچ دست استفاده کنند.

همچنین افراد مبتلا به دیابت، زنان باردار یا شیرده پیش از مصرف این گیاه باید با پزشک خود مشورت کنند.

ˈآرنیکا ˈ گیاه دیگری است که در فیتوتراپی برای رفع سندرم تونل کارپال به مصرف آن توصیه شده است.

براین اساس پزشکان توصیه می کنند بیماران دو بار در روز مچ دست خود را با پماد گیاه آرنیکا که یک گیاه شناخته شده با خواص ضدالتهابی است و به تسکین دردها کمک می کند، مالش دهند.

پزشکان توصیه می کنند که بیماران پماد این گیاه را بر روی سطح مچ دست مالیده و پس از آن این منطقه با انگشت شست تا کف دست ماساژ دهند و این عمل هر روز صبح و شب تا رفع علایم بیماری ادامه یابد.

Please follow and like us:
Pin Share