به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، فردی به نام اسلام مصطفوی که دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی و در رشته مدیریت توریسم شاغل به تحصیل است، اخیرا در مصاحبه با خبرگزاری برنا، خود را دایره المعارف گویای گیاهان دارویی معرفی کرده و گفته است: می توانم بگویم تبدیل به دایرهالمعارف گویای گیاهان دارویی آذربایجان شده ام و به آسانی بیش از دو هزار گیاه دارویی منطقه را با اسامی ترکی، فارسی و نام علمی می‌شناسم.

اسلام مصطفوی که اخیرا کتابی را در همین زمینه نیز به چاپ رسانده است، پا را از این فراتر نهاده و ضمن نادیده گرفتن دانش سنتی اقوام آذری ایران که در طول صدها و شاید هزاران سال سینه به سینه منتقل و تکمیل شده است، خود را “بنیانگذار طب سنتی آذربایجان!” نامیده است.

اختراع زنجیر چرخ آسان بست، اختراع پوشش های پلاستیکی با پوشش اولترا ویولت طبیعی، قهرمانی ورزشهای رزمی، تیراندازی با تپانچه بادی و ریاست کمیته قایقرانی در سبک روئینگ استان اردبیل نیز از سایر افتخاراتی است که اسلام مصطفوی برای خود ذکر کرده است.

یکی از مهمترین مبانی ادعاهای عجیب اسلام مصطفوی، انتخاب ایشان توسط انجمن گیاهان دارویی ایران به عنوان یکی از نخبگان گیاهان دارویی در همایش نخبگان عرصه گیاهان دارویی است که توسط انجمن گیاهان دارویی ایران برگزار شد.

لذا شایسته است که نهادهایی همچون انجمن گیاهان دارویی ایران در زمینه برگزاری چنین همایشهایی دقت بیشتری داشته و نسبت به انتخاب و معرفی افراد با القاب مختلف، حساسیت بیشتری به خرج دهند.

لازم به ذکر است همایش نخبگان گیاهان دارویی ایران سال گذشته توسط انجمن گیاهان دارویی ایران برگزار شد که ترکیب انتخاب شدگان به عنوان نخبگان عرصه گیاهان دارویی ایران حرف و حدیث های فراوانی را در پی داشت.