به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، محمدرضا نیاکان لاهیجی داروسازمتخصص، در گفتگو با خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران، داشتن تحصیلات آکادمیک برای عرضه کنندگان گیاهان دارویی را ضروری دانست و افزود: متاسفانه بیشتر افرادی که اقدام به ایجاد مغازه عطاری کرده‌اند بعد از بازنشستگی و بدون داشتن اطلاعات کافی و تنها برای داشتن شغلی پر درآمد به این حرفه روی می‌آورند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: درمان های گیاهی نیز باید توسط متخصصان و افرادی که در دانشگاه تحصیل کرده‌اند صورت بگیرد چرا که افرادی همچون ابوعلی سینا و زکریای رازی در قدیم برای بکارگیری اطلاعات در دانشگاه‌ های زمان خود تحصیل کردند.

نیاکان لاهیجی تاکید کرد: افراد برای درمان با داروهای گیاهی نیز باید به فیزیولوژی بدن، نشانه‌های بیماری‌ها و خواص گیاهان آگاه باشند بنابراین هیچ فردی نمی‌تواند با استفاده به کتب قدیمی طب سنتی و یا آموزش های کوتاه مدت اقدام به درمان بیماران کند.

وی با بیان اینکه باید آموزشکده، پژوهشکده و دانشکده گیاه شناسی افزایش یابد، اذعان داشت: افرادی که در دوره‌های کوتاه مدت گیاه شناسی شرکت می‌کنند حق مداخله در امور درمان بیماری‌ها را نداشته و تنها می‌توانند برای اطرافیانشان در خصوص رفع عارضه‌های کوتاه مدت از جوشانده گیاهان دارویی استفاده کنند.


کلیدواژه ها : ,