به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از خبرگزاری شهر، این نمایشگاه که علاوه بر معرفی ، محصولات ارگانیک را به شهروندان عرضه نیز می‏کند برای چهارمین سال پیاپی در بوستان گفتگوی تهران برگزار می‏شود. این نمایشگاه دوره‏های گذشته در بازار قزل قلعه در بزرگراه جلال آل احمد برگزار می‏شد ولی امسال برای نخستین بار این نمایشگاه در بوستان گفت‏وگو محل دائمی نمایشگاه‏های شهرداری خواهد بود.

این نمایشگاه در سالنهای مجزایی با محوریت‌های محصولات ارگانیک، معرفی و عرضه محصولات طبیعی، عرضه محصولات مورد تایید وزارتخانه‌های معتبر، تکنولوژی‌ها و نهادهای مربوط برای تولید محصولات ارگانیک و ترویج محصولت ارگانیک و طبیعی برگزار می‌شود. بر اساس این گزارش دز حاشیه برگزاری این نمایشگاه، کارگاه‌های آموزشی در مباحث جداگانه نیز برپا می‏شود.

شیوع انواع سرطان‌ها در میان شهرنشینان تنها یکی از آفت‌های استفاده از محصولات غیر ارگانیک و طبیعی است. مهمترین هدف از برگزاری سومین جشنواره محصولات خوراکی طبیعی و ارگانیک نیز کاهش بیماری‌های ناشی از آنتی بیوتیک‌ها، قارچ‌ها، باقی‌مانده آلاینده‌های شیمیایی و فلزات سنگین است.

در حال حاضر از مجموع ۱۸ هزار هکتار زمین زراعی کل کشور تنها ۳۴ هزار هکتار محصولات ارگانیک تولید می‌کنند که بخش اعظم آن هم با هدف صادرات انجام می‌شود. این در حالیست که در برخی از کشورها ۲۰ درصد اراضی کشاورزی به محصولات ارگانیک اختصاص دارد. بر اساس این گزارش ۴۰ درصد محصولات ارگانیک تولید شده در کل جهان توسط اروپایی‌ها مصرف می‌شود.

برای دیدن گزارش کوتاهی از این نمایشگاه فیلم زیر را دانلود کنید.