• تأسیس بانک بذر و نهال گیاهان دارویی ضروری است

  مدیرگروه کشاورزی پژوهشکده گیاهان و مواد دارویی دانشگاه شهید بهشتی بر لزوم توسعه بانک بذر و نهال این مجموعه تاکید کرد و گفت:بانک بذر و نهال از انقراض گیاهان دارویی جلوگیری می کند.

 • عزم راسخ ستاد گیاهان دارویی برای اجرای سند ملی گیاهان دارویی

  دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی با اشاره به اهداف امسال این ستاد در راستای رسیدن به ملزومات سند راهبرد گیاهان دارویی و طب سنتی گفت: رسیدن به برنامه‌های معین‌ شده، نیازمند همکاری وزارتخانه‌های مختلف در سیاست‌های کلان کشور است.

 • همکاری جهاد دانشگاهی با انستیتو گیاهان دارویی خواجونگ چین

  مسوولان جهاد دانشگاهی و رییس انستیتو گیاهان دارویی دانشگاه خواجونگ (Huazhong) چین در نشستی مشترک بر گسترش همکاری های علمی پژوهشی در زمینه گیاهان دارویی تاکید کردند

 • مصرف بی رویه شیرین بیان ممنوع!

  مصرف بی‌رویه «شیرین‌ بیان» منجر به افزایش فشار خون می شود.مصرف بیش از اندازه شیرین بیان به سبب تحریک غدد کلیوی و ترشح بیش از اندازه هورمون آلدسترون، از سوی متخصصان ممنوع اعلام شده است.

 • برای پس از افطار عرق آویشن را فراموش نکنید

  طب سنتی به ما توصیه می کنید که اگر می خواهید در ماه مبارک رمضان از سلامتی برخوردار شوید دچار بیماری نشوید از نوشیدنی های طبیعی مصرف کنید.

 • فلفل قرمز و کاهش وزن؟!

  مطالعات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد که مصرف روزانه فلفل قرمز می تواند موجب کاهش وزن شده و بدن انسان را در حالت ثابت و ایده‌ال نگه دارد.

 • نسخه گیاهی برای پاکسازی و سلامت معده

  بسیاری از افرادی که معده ضعیفی دارند و از ناراحتی معده رنج می برند، در ماه مبارک رمضان مشکلات معده این افراد دوچندان میشود که برای تقویت معده مصرف رب انار و سیب به این افراد توصیه می شود.

 • کاربرد ماشین بویایی در صنعت فرآوری گیاهان دارویی و معطر

  دستگاه ماشین بویایی (بینی الکترونیک) متشکل از آرایه‌ای از حسگرهای گازی می باشد که در واقع یک کمیت شیمیایی را به یک کمیت الکتریکی تبدیل می کنند.

 • مرکز منطقه ای علوم و انتقال فناوری اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند

  مرکز منطقه ای علوم و انتقال فناوری اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۷ آبان ۱۳۸۷ مطابق با ۲۸ اکتبر ۲۰۰۸ تاسیس شد. این مرکز دارای موقعیت یک سازمان بین المللی و ساختاری نظیر سازمان های بین المللی و با اهداف، وظایف و امتیازاتی هم چون سازمانهای وابسته به سازمان ملل است. همچنین به عنوان بخشی از دبیرخانه ی اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند و یک سازمان تخصصی در ساختار اتحادیه به شمار می رود. این مرکز بتازگی اقدام به راه اندازی مرکز آموزش و مطالعات منطقه‌ای گیاهان دارویی در محل سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران با هدف به منظور یکنواخت کردن و هماهنگ‌سازی استاندارد گیاهان دارویی نموده است.

 • بازارچه گیاهان دارویی در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

  رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل از راه‌اندازی بازارچه گیاهان دارویی در اردبیل خبر داد.