• سهم ناچیز ایران در چرخه مالی گیاهان دارویی در جهان

  بیگدلی با اشاره به اینکه چرخه مالی گیاهان دارویی در جهان بیش از ۵۰ تریلیون دلار است، گفت: متأسفانه سهم ایران در این زمینه ناچیز است زیرا اصلاً آماری در کشور در مقوله صادرات گیاهان دارویی نداریم.

 • خواص دارویی و ترکیبات شیمایی اسفند(اسپند)

  این گیاه دارویی در بسیاری از نواحی کشور می روید و دارای ترکیباتی چون هارمالین و هارمالول می باشد از دانه های گیاه استفاده می شود و اثرات دارویی آن شامل خواب آور ، ضدکرم و ضد عفونی کننده است.

 • انجمن فناوری های بومی ایران

  انجمن فناوری های بومی ایران، به منظور شناختن و شناساندن ابعاد گسترده فناوری های بومی و توجه دادن به ارزش های نهفته در این بخش از میراث کهن فرهنگی ایران شکل می گیرد. انجمن از یک سو در راستای انطباق فناوری های بومی با دانش امروز و به روز کردن آن، و از سوی دیگر در بومی کردن فناوری های نوین و تطبیق آن با ویژگی های فرهنگ ایرانی کوشش خواهد نمود. این فعالیت ها از طریق ارتباط هر چه بیشتر با دانشکده ها و مراکز پژوهشی انجام خواهد گرفت و گروه های مختلفی که به تناسب گوناگونی حوزه های کاری تشکیل خواهند شد، این تلاش ها را سامان خواهند داد.

 • برگزاری دومین همایش طلای سبز در دانشگاه شهیدبهشتی تهران

  ۸، ۹ و۱۰ آبان‌ماه سال ۱۳۹۲، مرکز همایش­های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران

 • تولید نانو داروی کورکومین از سوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  رئیس مرکز تحقیقات نانو فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از کسب دانش فنی فرم نانو میسلی کورکومین (عصاره اصلی زردچوبه ) در این دانشگاه و تولید آن تا سه ماه آینده خبر داد.

 • عوارض صادراتی زعفران حذف شد

  گمرک جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه ای به گمرکهای سراسر کشور ابلاغ کرد که صادرات زعفران در هر مقدار و بسته بندی مشمول اخذ عوارض صادراتی نیست و عوارض صادراتی زعفران حذف شده است.

 • سومین کنگره ملی گیاهان دارویی در مشهد برگزار خواهد شد

  «سومین کنگره ملی گیاهان دارویی » توسط شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی و با همکاری سازمانها و مؤسسات مرتبط در روزهای ۲۴ و ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می گردد.

 • ارسال هزار و ۳۶۰مقاله به دبیرخانه همایش ملی گیاهان دارویی در آمل

  رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم وتحقیقات آیت اله آملی، از ارسال هزار و۳۶۰ مقاله به دبیرخانه سومین همایش ملی گیاهان دارویی که اواخر آبان در این واحد دانشگاهی برگزار می شود،خبر داد.

 • رتبه ممتاز گروه پژوهشی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

  گروه پژوهشی کشت و توسعه گیاهان دارویی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در بین گروه‌های تخصصی کشاورزی جهاددانشگاهی موفق به کسب رتبه ممتاز شد.

 • از بین بردن زگیل با استفاده از سیر

  یک متخصص طب سنتی گفت: بیماری زگیل یکی از بیماری های قدمت دار در میان افراد جامعه محسوب می شود که می توان آنرا با سیر درمان کرد.