• گیاهان دارویی در بهبود اقتصاد کشور ارزش زیادی دارند

  رییس انجمن علمی گیاهان دارویی ایران گفت: گیاهان دارویی در بهبود اقتصاد کشور ارزش زیادی دارد اما متأسفانه کشور ما در بحث گیاهان دارویی سرمایه‌گذاری چندانی نداشته است.

 • همایش یواشکی گیاهان دارویی دانشگاه آزاد واحد خوراسگان+همایش ملی گیاهان دارویی

  همایش یواشکی گیاهان دارویی !!!

  گیاهان دارویی، پژوهش، سلامت، تجارت

  مکان برگزاری همایش: دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان

  تاریخ برگزاری همایش : ۱۰ خرداد ۱۳۹۱

   

  دبیر همایش : دکتر پیام نجفی

  سطح همایش : ملی

  اطلاع رسانی همایش : ۵ روز مانده به همایش!!!

  مکان اطلاع رسانی: سطح شهر اصفهان!!!
  لینک ارجاع

  حرف اول و آخر:

  دبیر این همایش جناب آقای دکتر پیام نجفی (معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان)هستند. همایشی که در سطح ملی مجوز میگیره چرا اینقدر در سکوت باید برگزار بشه؟ مگر مجوز همایش شما درون دانشگاهیه !؟
  این کوتاهی و مسامحه به هیچ وجه از طرف محققان، پژوهشگران، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و علاقمندان به گیاهان دارویی قابل بخشش نیست.

  با تشکر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان

 • برداشت بی رویه، گیاهان دارویی طبیعت استان اصفهان را تهدید می کند

  قیمت گیاهان دارویی و گیاهان مصرفی از جمله موسیر که در طبیعت و بدون دخالت انسان رشد می کند در ماههای گذشته رشد فزاینده ای داشته و همین موضوع موجب فعال شدن دلالان و سودجویانی شده است که به قیمت تاراج منابع طبیعی کشور اقدام به صادرات موسیر و گیاهان دارویی کرده اند.

 • مشکل صادرات گیاهان دارویی، عدم رعایت استانداردهاست

  یک صادرکننده گیاهان دارویی با بیان اینکه درحال حاضر سمومی در ایران استفاده می‌شود که از حدود ۱۰ سال پیش استفاده از آن‌ها منسوخ شده است، ادامه داد: به‌دلیل استفاده کشاورزان از این سموم درحال از دست دادن کامل صادرات این محصولات هستیم و اکنون درحال پیوستن به کشورهایی هستیم که محصولات ما برای آن‌ها حالت ماقبل تاریخی دارد.

 • طرح ملی توسعه گیاهان دارویی، تدوین شد

  مدیرکل جنگل های خارج از شمال سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری، گفت: طرح ملی توسعه گیاهان دارویی و صنعتی در این سازمان تدوین شده و در سال جاری برای تصویب، تقدیم دولت می شود.

 • خواص دارویی گیاه گزنه Urtica dioica

  گیاه گزنه با نام علمی Urtica dioica از خانواده Urticaceae ، گیاه بوته ای با ارتفاع ۱۵ تا ۶۵ سانتی متر است که بیشتر در منا­طق مرطوب و درکنار رودخانه ها یافت می شود. منطقه رویش این گیاه درایران در ییلاق های اطراف تهران، شمیرانات، کرج، جنگل های شمال ارسباران و در دامنه سهند درآذربایجان است.. گزنه د ر بیشتر نواحی مرطوب مخصوصاً مناطق شمالی ایران به حد فراوان می روید .

 • قرارداد استحصال مواد اولیه گیاهان دارویی امسال منعقد می شود

  رئیس جهاد دانشگاهی از انعقاد قرارداد استحصال مواد اولیه از گیاهان دارویی در سال جاری خبر داد و گفت: این طرح در حال حاضر در مرحله نیمه صنعتی قرار دارد.

 • رعایت استانداردهای لازم در تولید گیاهان دارویی ضروری است

  دکتر ˈمحمدباقر رضاییˈ ﻋﻀﻮ ﻫﻴﺄت ﻋﻠﻤﻲ ﻣﺆﺳﺴﻪ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت ﺟﻨﮕل هﺎ و ﻣﺮاﺗﻊ ﻛﺸﻮر و رییس اﻧﺠﻤﻦ گیاهان دارویی ایران گفت: باید استانداردهای لازم را در زمینه گیاهان دارویی شناسایی و در ارائه، تهیه و تولید محصولات خود آن‌ها را رعایت کنیم.

 • جشنواره داروهای گیاهی، گیاهان دارویی، صمغ های نباتی و صنایع وابسته برگزار می شود

  جشنواره داروهای گیاهی، گیاهان دارویی، صمغ های نباتی و صنایع وابسته از تاریخ ۱۲ لغایت ۱۵ شهریورماه سالجاری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

 • کارخانه اسانس گیری گیاهان دارویی جیرفت ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

  رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت گفت: کارخانه استخراج اسانس و عرقیات گیاهان دارویی این واحد دانشگاهی با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.