سعید انصاری در بازدید فرماندار همدان از این گلخانه، اظهار کرد: این گلخانه در زمینی به مساحت ۱۳ هزار متر مربع ساخته شده است که ۳ زهار و ۲۵۰ متر مربع از این گلخانه به کشت آلوئه‌ورا اختصاص دارد.

وی افزود: ژله، پن‌کیک، آبمیوه و شربت بخشی از محصولات به دست آمده از این گیاه است که به دلیل نداشتن واحد فرآوری با مشکل فروش مواجه هستیم.

انصاری گفت: خام فروشی آلوئه‌ورا سود چندانی ندارد و باید برای افزایش درآمد، همچنین ترغیب سایر کشاورزان به این نوع کشت صنایع تبدیلی آلوئه‌ورا در همدان راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه کشت آلوئه‌ورا به صرفه است، اظهار کرد: آلوئه‌ورا هفته‌ای تنها یک بار به آبیاری نیاز دارد و در گلخانه‌ای به وسعت ۳ هزار و ۲۵۰ متر مربع در هر هفته فقط ۶۰۰ لیتر آب مصرف می‌شود.

انصاری تصریح کرد: در حال حاضر استان‌هایی همچون مرکزی صنایع تبدیلی آلوئه‌ورا را راه‌اندازی کرده‌اند و محصول خام را از همدان خریداری کرده و به صورت فرآوری شده و با قیمت بسیار بالاتر به همدان می‌فروشند.

مدیر این گلخانه از احداث واحد فرآوری در کنار گلخانه خبر داد و گفت: هم‌اکنون نسبت به احداث صنایع تبدیلی اقدام کرده‌ایم، اما به دلیل کمبود اعتبار پروژه متوقف شده است.

انصاری افزود: طرح توسعه گلخانه، همچنین واحد فرآوری دو برنامه در دست اجرا است و در صورت حمایت ادارات دولتی به ویژه بانک‌های عامل می‌توان آلوئه‌ورا را با نام و برند همدان به فروش رساند.

وی تصریح کرد: برای احداث واحد فرآوری به صورت کامل که صنایع تبدیلی نوشیدنی و آرایشی و بهداشتی نیز فعال باشد حدود یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است، اما در فاز نخست ۵۰ میلیون تومان برای خرید دستگاه تولید ژله نیاز است.