کتاب «شناخت گیاهان دارویی و معطر ایران» حاوی مشخصات کامل 850 گیاه دارویی ایران به همت دکتر ولی‌الله مظفریان،استاد گیاهشناسی موسسه جنگل‌ها و مراتع کشور و با سرمایه گذاری شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی منتشر شد.

دکتر پیمان صالحی، دبیر شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی گفت: این کتاب حاوی اطلاعات 850 گونه گیاهان دارویی ایران با تمام مشخصات، خواص، محل رشد و عکس‌های گیاهان است. این کتاب به همت دکتر مظفریان از بزرگترین گیاه‌شناسان ایران با سرمایه‌گذاری 100 میلیون تومانی شبکه منتشر شده است.

He: امروزه با پیشرفت علوم گیـاهی بالغ بر هشت هزار گونه در ایران شناسایی شده است. در حال حاضر برآورد می‌شود که از این تعداد، دو هزار و 300 گـونـه خاصیت دارویی دارند. علی رغم وجود این سرمایه خدادادی، به کارگیری گیاهان دارویی در صنایع مختلف ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته و در حال توسعه ناچیز است. با توجه به رویکرد جهانی استفاده از ترکیب های طبیعی با منشاء گیاهی، پیشینه تاریخی استفاده از گیاهان در طب سنتی و روند رو به افزایش تولید فراورده های گیاهان دارویی در کشور طی سالهای اخیر، شایسته است برنامه ر‌یزی منسجم و درازمدت در جهت توسعه پایدار گیاهان دارویی انجام شود.

He:دکتر مظفریان با 35 سال تجربه گیاه‌شناسی، مشخصات 850 گونه از گیاهان دارویی را در این کتاب منتشر کرده است. از جمله ویژگی‌های این کتاب این است که تمام عکس‌های گیاهان دارویی اصلی و بدست دکتر مظفریان تهیه شده است. به گفته دکتر صالحی این کتاب در 1300 صفحه به صورت تمام رنگی منتشر شده است.

This book prices publishing contemporary culture 90 Dollars and Print 3000 Back to the market, which has been welcomed by researchers and practitioners have.


Do the benefits of herbs Mtlyd Toolbar Free news? (Read more and install the free toolbar)

ارسال این مطلب به کلوب دات کام