به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایسنا، دکتر بهزاد شریف مخمل‌زاده اظهار کرد: به منظور نظارت بر نحوه عرضه محصولات؛ هفته گذشته در بازدید گشت‌های مشترک نظارتی از عطاری‌های فعال، برخی واحدهای متخلف پلمب شدند.

وی افزود: معاونت غذا و دارو دانشگاه به تنهایی نمی‌تواند وارد عرصه کنترل کار عطاری‌ها شود و به دلیل این‌که مجوز فعالیت عطاری‌ها از سوی این معاونت صادر نمی‌شود، نظارت بر آنها نیز به عهده ما نیست.

شریف مخمل‌زاده تصریح کرد: البته بسیاری از عطاری‌ها نیز هیچ پروانه کسبی ندارند و زیر نظر هیچ ارگانی نیستند که این نیز مشکلات دیگری ایجاد کرده است.

وی گفت: برخی عطاری‌ها نیز در نقاط خاصی از شهر هستند که به راحتی می‌توانند بسیاری از خلاف‌ها را انجام دهند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تصریح این‌که عطاری‌ها حق فروش دارو ندارند، عنوان کرد: قرار است در ساختار وزارت بهداشت مجوز برای مراکز عرضه گیاهان دارویی صادر کنند. در این مراکز تنها گیاهان دارویی عرضه می‌شود و مستقیم زیر نظر معاونت غذا و دارو خواهد بود و مشکلات فعلی حل می‌شود.

وی ادامه داد: در صورتی که گزارش مردمی مبنی بر تخلف عطاری‌ها دریافت شود، گشت‌های مشترک حتما از مکان‌های گزارش‌شده بازدید کرده و برای متخلفان پرونده تعزیراتی تشکیل می‌شود.

شریف مخمل‌زاده گفت: هر واحد تجاری دارای پروانه فعالیت، باید زیر نظر مجمع امور صنفی خود کار کند که عطاری‌ها نیز مانند سایر واحدها، زیر نظر صنف مربوط فعالیت دارند.


اردوهای گیاهشناسی، کلاس طب سنتی، آموزش گیاهان دارویی در: ((آموزشگاه جوانه سبز))
کلیدواژه ها : ,