برای خواندن مطلب کاملتری در معرفی رشته “تولید و فرآوری گیاهان دارویی” اینجا کلیک کنید

 

به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی و ترکیبات طبیعی به نقل از فارس، یزدان جلالی ظهر امروز در نشست گیاهان دارویی این استان اظهار داشت: با توجه به وجود نزدیک به هزار گونه گیاه دارویی در چهارمحال و بختیاری، راه‌اندازی رشته‌های تکمیلی گیاهان دارویی در دانشگاه‌های این استان ضروری است.

وی افزود: برای تأسیس رشته‌های طب ایرانی نیز باید پیگیری‌های لازم در این زمینه از سوی مسئولان انجام گیرد.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی چهارمحال و بختیاری گفت: تقویت و گسترش پژوهش و آموزش‌های عالی گیاهان دارویی و طب سنتی در این استان نقش مهمی در رونق اقتصاد دارد.

جلالی تصریح کرد: این رشته‌ها باید در رابطه با کشت، فرآوری و طب به همراه رشته‌های مرتبط با آن در مراکز آموزش عالی چهارمحال و بختیاری به صورت اولویت‌دار پیگیری و ایجاد شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری بیان داشت: این استان دارای گونه‌های گیاهی بسیار متنوعی است و بر همین اساس لازم است مسئولان توجه ویژه‌ای به این بخش داشته باشند و به زودی موافقت خود را با راه‌اندازی رشته‌های گیاهان دارویی در دانشگاه‌های این استان اعلام کنند.

وی افزود: با راه‌اندازی این رشته‌ها در دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری زمینه ورود تعداد زیادی از جوانان این دانشگاه و فراگیری تخصص‌های لازم در این زمینه فراهم می‌شود.

جلالی اظهار داشت: جوانان چهارمحال و بختیاری با توجه به آشنایی کامل با نوع گیاهان دارویی در این استان می‌توانند توانایی‌های خود را در این زمینه نشان دهند.


اردوهای گیاهشناسی، کلاس طب سنتی، آموزش گیاهان دارویی در: ((آموزشگاه جوانه سبز))
کلیدواژه ها :