بازارچه آنلاین گیاهان دارویی مقادیری بذر و پیکره رویشی گیاه دارویی خار مقدس را برای فروش به خریداران محترم عرضه می دارد. در صورتی که تمایل به خرید این محصول دارید می توانید با پر کردن فرم خرید گیاهان دارویی و یا گذاشتن پیام در پایین همین برگه، اعلام آمادگی بفرمایید. به منظور برقراری هرچه آسانتر ارتباط با شما، لطفا آدرس ایمیل فعال و صحیح و همچنین شماره تلفن همراه خود را درج نمایید.

.

مشخصات محصول:

نام محصول: بذر و پیکره رویشی گیاه دارویی خار مقدس (Cnicus benedictus)

وضعیت کنونی محصول: خشک شده

مقدار موجود: حداقل ۱۰۰ کیلوگرم

محل تولید: مزرعه تحقیقاتی دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس تهران

قیمت پیشنهادی: بالاترین قیمت پیشنهادی توسط مشتریان

.

خار مقدس از تیره میناسانان بومی نواحی مدیترانه و قاره آسیا از جمله ایران است. برگ­ها و سرشاخه­ های این گیاه در مرحله گلدهی چیده می­ شوند و به دلیل دارا بودن ترکیب کنی­سین در طب گیاهی به صورت دم کرده به عنوان تب بر، اشتها آور، تصفیه کننده خون، تقویت کننده معده و ضد نفخ مورد و در استعمال خارجی اثرالتیام دهنده و رفع چرک زخم را دارد. این گیاه خاصیت ضد میکروبی دارد با عفونت ویروسی مقابله می­ کند. شیر مادران را افزایش می­دهد و باعث رفع افسردگی، خستگی مفرط و سرگیجه می­ شود. بذر خار مقدس حاوی ۲۸-۲۴ % روغن است و مواد کنسانتره روغنی آن یکی از مواد غذایی با ارزش برای تغذیه دام به خصوص گاو به شمار می­ رود.

.

گیاه دارویی خار مقدس Cnicus benedictus blessed thistle (4) گیاه دارویی خار مقدس Cnicus benedictus blessed thistle (5) گیاه دارویی خار مقدس Cnicus benedictus blessed thistle (6).

گیاه دارویی خار مقدس Cnicus benedictus blessed thistle (1) گیاه دارویی خار مقدس Cnicus benedictus blessed thistle (2) گیاه دارویی خار مقدس Cnicus benedictus blessed thistle (3)