به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، مهندس مرضیه سنوئی مدیرعامل شرکت اکسیر گل سرخ تولیدکننده نانوکپسول های گیاهی و نانوکپسول زعفران گفت: ابتدا از زعفران عصاره گرفته می شود بعد تغلیظ و با یک کریر همراه می شود و به یک میکروکپسولیشن زعفران تبدیل می شود.

وی با بیان اینکه ماندگاری بالا از خواص این نانو زعفران تولید شده است گفت: در طول سه سال ماندگاری این نوع زعفران حفظ می شود. در صورتی که خود زعفران در پایان یکسال، افت کیفیت شدیدی خواهد داشت.

سنوئی افزود: این ماده خوراکی حداقل ۱۰ تا ۲۰ درصد، کیفیت تاثیر بالاتری دارد.

مدیرعامل شرکت داروسازی اکسیر گل سرخ ادامه داد: طبق نظر متخصصان این نانو زعفران، نقش تاثیرگذاری هم در درمان بیماری ها دارد. ما این ماده را در مجاورت عصاره تغلیظ و تخلیص شده انار و همچنین نانوپارتیکل های زردچوبه قرار می دهیم. ترکیب این سه عصاره بصورت کپسول به بیمار ارائه می شود و آثار بسیار عالی در مهار سلول های سرطانی دارد.

وی افزود: در این واحد فناور که تنها واحد تولید اکسیر زعفران در کشور است، از گیاهان دارویی دیگر هم اکسیرهای درمانی تولید می شود.

سنوئی گفت: برای معجون کندر مجوز هایی گرفتیم و آن را تولید کردیم که به علت جواب خوب آن ، تونسته بازار خوبی ایجاد کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: زعفران را هم به آلمان صادر می کنیم. چون در آلمان بیشترداروهایی که تولید می شود، گیاهی هستند، بنابراین بهترین مواد اولیه را از دیگر کشورها تهیه می کند.


اردوهای گیاهشناسی، کلاس طب سنتی، آموزش گیاهان دارویی در: ((آموزشگاه جوانه سبز))