به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، محمدمهدی کریمی در گفت‌وگو با فارس در اصفهان با اشاره به هدف برگزاری این کلاس‌ها، اظهار کرد: بالا بردن سطح آگاهی مردم نسبت به استفاده از داروهای گیاهی برای درمان بیماری‌ها، ارائه مطالب آموزشی به مردم درباره معایب غذاهای فست‌فود و آماده از جمله اهداف برگزاری این کلاس‌هاست.

وی به مباحث در نظر گرفته شده در این کلاس‌ها از روز ۶ تیرماه در روزهای شنبه هر هفته اشاره کرد و افزود: از جمله مباحثی که قرار است توسط زهرا شهیدی، سخنران و متخصص داروهای گیاهی مطرح شود شامل تاثیرات مثبت مصرف گیاهان دارویی در ماه رمضان، تاثیر مزاج‌ها بر زندگی و همچنین اثرات مثبت استفاده از گیاهان دارویی بر پوست است.

رئیس فرهنگسرای خانواده اصفهان ادامه داد: از سال گذشته تاکنون با بهره‌گیری از شعار «عقل سالم در بدن سالم است» اقدام به برگزاری این کلاس‌ها کرده‌ایم، چرا که معتقدیم جسم سالم بر روح و جامعه سالم تاثیر می‌گذارد.

وی عنوان کرد: متاسفانه آمارها نشان می‌دهد که شیوع بسیاری از بیماری‌ها در جامعه امروز ناشی از مصرف بالای مردم از فست‌فودهاست و امیدواریم برگزاری کلاس‌های گیاهان دارویی تا حدودی بتواند مردم را با فواید مصرف آنها و همچنین معایب مصرف غذاهای آماده آشنا کند.

کریمی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از مردم اطلاعی از این موضوع ندارند که با مصرف گیاهان دارویی می‌توانند بیماری‌های خود را بدون مصرف داروهای شیمیایی درمان کنند.

وی بیان کرد: از روز ۷ تیرماه همچنین در روزهای یکشنبه، کلاس‌های تناسب اندام و زیبایی پوست با مصرف گیاهان‌ دارویی برگزار می‌شود.

رئیس فرهنگسرای خانواده اصفهان ادامه داد: با نگاهی به وضعیت معیشت نیاکان ما در گذشته این مهم مشخص می‌شود که یکی از دلایل سلامت همیشگی آنها، توجه به مصرف صبحانه مفصل و عدم استفاده از داروهای شیمیایی بوده است.

وی تصریح کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این کلاس‌ها تا پایان خردادماه فرصت دارند که با حضور در فرهنگسرای خانواده واقع در خیابان جی، جنب ورزشگاه پیروزی جهت ثبت‌نام اقدام کنند.


اردوهای گیاهشناسی، کلاس طب سنتی، آموزش گیاهان دارویی در: ((آموزشگاه جوانه سبز))