به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایسنا، حسن وحید افزود: علاوه بر آن میزان تولید کتیرا در عرصه‌های این استان ۷.۵ تن و میزان تولید زرشک ۳۵ تن بوده است.

وی در خصوص قیمت هر کیلوگرم باریجه در این استان ادامه داد: هر کیلوگرم باریجه با قیمت ۸۰۰هزار تا یک میلیون ریال به فروش می‌رسد.

وحید با بیان اینکه خراسان‌شمالی یکی از استان‌های مستعد در تولید گیاهان دارویی همچون کتیرا، باریجه، زرشک جنگلی و بادامشک است، اظهار کرد: برای برداشت گیاهان دارویی کتیرا و باریجه ۲۱طرح در مساحتی حدود ۸۷هزار هکتار طرح تهیه شده است.

وی بیان کرد: از این تعداد، دو طرح متعلق به میوه زرشک، چهار طرح متعلق به گیاه کتیرا و مابقی متعلق به باریجه است‌ که طبق آن می‌توان ۷۰تن گیاه دارویی تولید و برداشت کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: از سوی دیگر این اداره کل به منظور غنی سازی مراتع و جنگل‌های این استان کشت گیاهان دارویی همچون بادامشک، کتیرا و زرشک را اجرایی کرده است.

وی با بیان اینکه به منظور افزایش کشت و تولید گیاهان دارویی در استان می‌توان از توان جوامع محلی استفاده کرد، گفت: اما به منظور ایجاد رغبت در این افراد باید واحدهای فرآوری این گیاهان نیز به وجود آید تا آن‌ها دغدغه بازار فروش را نداشته باشند.


اردوهای گیاهشناسی، کلاس طب سنتی، آموزش گیاهان دارویی در: ((آموزشگاه جوانه سبز))