به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری مناطق گرمسیری استان کرمانشاه، محصول نهایی این طرح عرضه گیاهان دارویی ، معطر و ادویه ای استاندارد شده و با کیفیت بالای مواد مؤثر آن به صورت مفرده یا ترکیبی دربسته بندی های بهداشتی به صورتهای مختلف مانند شاسه، جعبه، تی بگ و … می باشد.

ابراهیم باباخانی در ادامه افزود: گیاهان مورد استفاده جهت بسته بندی شامل ملیس، به لیمو، نعنا فلفلی، گل گاوزبان، چای ترش، آویشن و تعدادی از گیاهان دارویی موجود در غرب کشور که مورد استفاده در طب سنتی آن منطقه هستند، می باشد.

باباخانی اذعان داشت: شرکت پروتئین حبوبات زاگرس مفتخر است که توسط معاونت فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش بنیان برگزیده کشور و جزء هفت شرکت اول استان کرمانشاه درکسب این عنوان باشد.

وی همچنین اظهارداشت: این شرکت دارای تیم فنی و مشاوره ای، با سابقه چندین ساله علمی پژوهشی می باشد بطوریکه دو دکترای تخصصی گیاهان دارویی ، مشاوره علمی و نظارت فنی بر تولید محصولات این شرکت را دارند.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری مناطق گرمسیری استان کرمانشاه گفت: با راه اندازی خط تولید این شرکت ، اولین خط تولید و بسته بندی گیاهان دارویی غرب کشور در شهرستان سرپلذهاب افتتاح می گردد.