دکتر امرالله احمدی - مخترع داروی گیاهی ضد سرطان

مرحوم دکتر امرالله احمدی – مخترع داروی گیاهی ضد سرطان

مرحوم دکتر امرالله احمدی سالهای بسیاری از عمر خویش را صرف تحقیق درباره درمان بعضی از بیماری‌های صعب‌العلاج نموده است. او دارنده هشت مدال و لوح تقدیر بین‌المللی و مفتخر به پیشکشی آنها به محضر مقدس آستان قدس رضوی بود.

ایشان متولد فروردین ماه سال ۱۳۳۱ شمسی در روستای امان آباد از توابع شهر اراک بودند که به گفته خودشان دوران کودکی را در فقر روستایی با گیوه‌هایی پاره گذراندند. امّا پله‌های ترقی را یکی‌یکی پشت سر گذاشتند و ضمن کسب دانش به آموختن معرفت اخلاقی و دینی پرداختند و همزمان با ورود به رشته پزشکی، به مطالعات فلسفی و عرفانی اشتغال ورزیدند.

در دوران جنگ تحمیلی، مدت‌های طولانی را در جنگ به سر بردند وعلاوه بر خدمات پزشکی، از هر نوع فعالیت مورد نیاز جبهه‌ها دریغ نورزید.

دوره‌های تخصصی چشم‌پزشکی را به پایان رسانیدند و سفرهای متعددی به خارج از ایران داشتند. از حدود بیست سال پیش به مطالعه درباره بیماری‌های صعب‌العلاج پرداخت و تلاش کرد با نگاهی متفاوت به بیماری و درمان آن بپردازدو در این راه موفق به ارایه چندین فرمول دارویی شد که همه آنها در حال بررسی و پژوهش تکمیلی هستند. مهمترین این داروها، دارویی موسوم به حصا-آ می‌باشد که پس از صدها میلیون تومان هزینه شخصی، به ثبت و تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسید. این فرآورده که منشأ طبیعی (گیاهی و دریایی) دارد در کمک به درمان بعضی از سرطان‌ها (افزایش کیفیت زندگی بیماران) به کار می‌رود و در بدوِ تولید توسط شرکت داروسازی اسوه، نیمی از درآمد آن به طور رسمی وقفِ خدمات علمی و درمانی و توسعه دانش در دانشگاه شاهد شد.

همچنین تحقیقات تکمیلی درباره این دارو در دست انجام است و گمان می‌رود این دارو در درمان بعضی دیگر از بیماری‌های سیستم ایمنی بدن مانند پسوریازیس، هپاتیت، ایدز موثر است که از تکمیل پژوهش‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

از ایشان فرمولاسیون داروهایی در کمک به درمان بعضی‌ از بیماری‌های قلبی عروقی، آلزایمر، ای.ال.اس، و ام.اس نیز به یادگار مانده است که تحقیقات آن در حال تکمیل است.

دکتر امرالله احمدی پژوهشگری خستگی‌ناپذیر بود که علی‌رغم تحمل رنج نارسایی ریوی و قلبی ناشی از فیبروز ریه که بر اثر شیمیایی شدن در زمان جنگ تحمیلی برایشان پیش آمده بود، شبانه‌روز به مطالعه و پژوهش و درمان بیماران می‌پرداخت. سرانجام در عصر روز شنبه ۲۵ دی‌ماه در حین ویزیت بیماران قلب خسته ایشان از طپش ایستاد و جمع کثیری از شاگردان کلاس‌های تفسیر قرآن و نهج‌البلاغه و مثنوی، بیماران، همکاران و دوستانش را داغدار نمود.

منبع: سایت شخصی دکتر محسن ناصری