به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، عبدالرضا بازدار در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار کرد:در شهرستان های آبدانان،مهران،سیروان، چرداول و ایوان از مناطقی هستند که کشاورزان آن اقدام به کشت گیاهان دارویی کرده اند.

وی افزود:سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان ایلام تنها ۳۰ هکتار است و با اینکه اراضی ما کوچک هستند اما کشاورزان به خوبی بر سر آن اراضی کار می کنند.

وی تصریح کرد:با توجه به پتانسیل بالایی که استان ایلام در کشت گیاهان دارویی دارند و همچنین جسارت و تلاش کشاورزانش نیز قابل تقدیر است شایسته است که مرکز و کارخانه ای تحت عنوان مرکز بسته بندی و فراوری گیاهان دارویی در استان تاسیس شود.

مدیر جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: این امر به بخش خصوصی واگذار شده است که با راهاندازی این مرکز بسیاری از جوانان استان شاغل می شوند.

وی اظهار کرد:بالا رفتن سطح اراضی زیر کشت گیاهان دارویی و همچنین کمک به ترویج و آموزش کشاورزی نیز از فواید ایجاد مرکز فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی در ایلام است.

بازدار افزود:ارزش غذایی و ریالی گیاهان دارویی برای استان ایلام بسیار بالاست و مزیتی که برای کاشت گیاهان دارویی وجود دارد این است که در شرایط دیم نیز به خوبی رشد می کنند.

وی تصریح کرد:با تاسیس این مرکز سازمان جهاد کشاورزی نیز مانند همیشه، پشتیبان آن خواهد بود چرا که امیدواریم بتوانیم با توسعه کشاورزی زمینه اشتغال بیشتر جوانان جویای کار را فراهم کنیم.


اردوهای گیاهشناسی، کلاس طب سنتی، آموزش گیاهان دارویی در: ((آموزشگاه جوانه سبز))