به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، قاسم امیریان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در خصوص فعالیت کارگروه گیاهان دارویی بنیاد نخبگان یزد افزود: بمنظور ارتقای جایگاه استان یزد در حوزه گیاهان دارویی و استفاده از پتانسیل های بومی، بنیاد نخبگان یزد در راستای ماموریت تجاری سازی خود و ارتباط بین علم و فناوری، اقدام به راه اندازی کارگروه تخصصی گیاهان دارویی نموده است.

وی ادامه داد: توسعه تجارت، صادرات و بازاریابی گیاهان دارویی، گسترش تجارت بین المللی محصولات گیاهان دارویی، تجاری سازی محصولات، عصاره و اسانس گیاهان دارویی، توسعه فن‌آوری گیاهان دارویی، تدوین بسته‌های کارآفرینی در زمینه کلیه مشاغل گیاهان دارویی، شناسایی عوامل اجرایی عملیاتی کردن برنامه فن‌آوری و کارآفرینی، تجاری‌سازی و فن‌آوری ایجاد شده و دستاورد علمی و پژوهشی در زمینه گیاهان دارویی و طب ایرانی از اهداف این کارگروه تخصصی می باشد.

رییس بنیاد نخبگان یزد گفت: در این کارگروه از متخصصین حوزه های گوناگون در ارتباط با گیاهان دارویی دعوت شده و پیرامون مسائل مختلف حوزه گیاهان دارویی بحث و بررسی های مختلفی به عمل آمده که تاکنون نتایج مفیدی حاصل شده است.

امیریان اظهار داشت: از جمله برنامه های آتی این کارگروه می توان به ارتقای جایگاه تجاری سازی گیاهان دارویی از طریق برگزاری کارگاه ها و همایش های علمی و تخصصی اشاره کرد.

وی گفت: همچنین با برگزاری بازدیدهای تخصصی از صنایع فعال در این حوزه، زمینه استفاده از نظرات متخصصین این حوزه در صنعت فراهم خواهد شد.


اردوهای گیاهشناسی، کلاس طب سنتی، آموزش گیاهان دارویی در: ((آموزشگاه جوانه سبز))